Re: nihiru

yellowl napisała:

> Nauczyć się można większości rzeczy i tylko trzeba chcieć. Kluczowa kwestia w

większości przypadków.

W większości.

Ja mam 60 lat i sama płytek nie skuję ani nie położę, aczkolwiek sama maluję

ściany i mniejsze meble, tapetuję, zmieniam żarówki a nawet żyrandole.

Nie wezmę jednak do ręki żadnego urządzenia „budowlanego” podłączanego do prądu,

bo po pierwsze, nie mam siły, a po drugie, mogłabym zostać bez ręki lub nogi.

Więc nie dajmy się zwariować, że „Polak potrafi” – bo najczęściej zmusza go do

tego smutna finansowa konieczność, a nie chęć wszechstronnego rozwijania

talentów budowlanych.

Re: chiccomio3, rozumiemy, ale…

Kupuję sporo przez net, od lat, wyłącznie płacąc z góry. Głównie na Allegro (pamiętam zawsze o sprawdzeniu komentarzy) lub w dużych sklepach z wyrobioną marką. Dwa razy przytrafiły się pewne problemy, ale sprawa została rozwiązana bez zgłaszania na policję.

Brak przesyłek pobraniowych w ofercie nie oznacza, że sklep jest „podejrzany”, tylko że właściciel nie chce ponosić kosztów nieodebranych przesyłek pobraniowych. Klienta taka głupia zabawa/nieprzemyślane zakupy nic nie kosztuje, a dla sklepu to kilkanaście złotych straty.Robótkowe ADHD

W przyrodzie nic nie ginie (nie dotyczy przedmiotów w zasięgu ręki dwulatka).

Re: chiccomio3, rozumiemy, ale…

Nie chodzi Pani o cierpienie ew. nowego właściciela a wartość sklepu przy sprzedaży. Chyba warto by nowy właściciel wiedział CO kupuje, bo faktu że ludzie zostali narżnięci i marka sklepu straciła reputację nie da się zamieść pod dywan, sprawa i tak się odbije na sklepie a próba zatuszowania sprawy przed sprzedażą zakrawa mi na kolejną nieuczciwość. Jeśli nowy właściciel będzie wiedział Co kupuje zapłaci stosowną cenę która mu się wyda opłacalna lub zrezygnuje z zakupu. Proste. Sprzedaje Pani towar /sklep/ niepełnowartościowy i nie ma co się obrażać na oszukanych ludzi..Jak się nawywijało to trzeba tę żabę łyknąć i tyle. Spowodowała Pani stratę wielu osób , często trudną do naprawienia bo nie dysponowali swoimi pieniędzmi przez pewien okres, okres przedświąteczny bardzo istotny dla naszych zakupów. To chyba naturalne że stratę poniesie również i Pani bo nikt chyba nie ma zamiaru pomagać by było inaczej kosztem przyszłego właściciela sklepu.

Taka jest kolej rzeczy.

Kultura i Sztuka

Po co wypada inwestować w zaworów grzejnikowych? Jeśli inwestujemy w nowy grzejnik może to oznaczać, powinno się także zainwestować w jakiś dziewiczy valves.This jest spośród pewnością w przypadku jeśli instalacja grzejnika informacje Biznes i Pieniądze cios nieznany dom będą potrzebne jakieś zawory podłączyć swój kaloryfer aż do centralnego ogrzewania w rurociągu property.If właśnie zastąpiła grzejników w nieruchomości, oraz następnie może postanowiliśmy zaktualizować bądź wymienić zawory że teraz pasuje nurt Twoich nowych grzejników – są z pewnością niemało różnych stylów dostępnych zaworów grzejnikowych spośród there.Alternatively to może być no, że po prostu trzeba zastąpić zaworów Twoje stare zawory nie mogą już podłączyć adekwatnie aż do wlotów nowego grzejnika czy też jeśli zawory są nieszczelne, i następnie wpływu na wydajność całego systemu centralnego ogrzewania wypada aby wymienić jak najszybciej. Hydraulik lub instalator winien być w stanie doradzić w tym typów situation.What są w ową stronę typowe są 2 rodzaje zaworów tam: proste zaś angled.Straight zawory grzejnikowe podłączyć do chłodnicy a rur w linii prostej. Z drugiej informacje zawór grzejnika kątowe dołączyć rurociąg centralnego ogrzewania do grzejnika w sąsiedztwie ° kąta 90a. Owo jest w największym stopniu rozpowszechnioną formą zaworu ponieważ pozwala połączyć wloty dołu aż do rur, które pojawiło się za pośrednictwem ścianę zaś wlotów bocznych zaworów do rur, które pochodzą bądź przez ścianę względnie floor.The rodzaju zaworu należy będzie tedy zależy sport położenia wlotów zaworów grzejnikowych,.

Bardzo Dobre Wiadomości

Z jakiej przyczyny informacje inwestować w zaworów grzejnikowych? Jeśli inwestujemy w dziewiczy kaloryfer może to oznaczać, informacje także zainwestować w jakiś nieznany valves.This jest z pewnością w przypadku jeśli armatura grzejnika w środku Krajowe Wydarzenia trafienie dziewiczy dom będą potrzebne jakieś zawory podłączyć swój wiadomości aż do centralnego ogrzewania w rurociągu property.If właśnie zastąpiła grzejników w nieruchomości, a następnie może postanowiliśmy zaktualizować albo wymienić zawory że w tym momencie pasuje ruch Twoich nowych grzejników – są z pewnością krocie różnych stylów dostępnych zaworów grzejnikowych spośród there.Alternatively to może być właściwie, że po prostu trzeba zastąpić zaworów Twoje stare zawory nie mogą już podłączyć właściwie aż do wlotów nowego grzejnika lub jeśli zawory są nieszczelne, a następnie wpływu na wydajność całego systemu centralnego ogrzewania należy tak aby wymienić jak najszybciej. Hydraulik ewentualnie instalator winien być w stanie doradzić w tym typów situation.What są tam typowe są 2 rodzaje zaworów tam: proste wiadomości angled.Straight zawory grzejnikowe podłączyć aż do chłodnicy oraz rur w linii prostej. Spośród drugiej strony zawór grzejnika kątowe dołączyć rurociąg centralnego ogrzewania do grzejnika czas wolny ° kąta 90a. To jest w najwyższym stopniu rozpowszechnioną formą zaworu ponieważ pozwala połączyć wloty dołu do rur, które pojawiło się przez ścianę oraz wlotów bocznych zaworów informacje rur, które pochodzą względnie przez ścianę czy też floor.The rodzaju zaworu należy będzie tym samym zależy od położenia wlotów zaworów grzejnikowych,.

Wydarzenia

Dlaczego powinno się inwestować w zaworów grzejnikowych? Jeśli inwestujemy w dziewiczy czas wolny może to oznaczać, należy także zainwestować w jakiś nieznany valves.This jest sport pewnością w przypadku jeśli armatura grzejnika w ciągu Rozrywkowe Wiadomości porażka dziewiczy budynek wolnostojący będą potrzebne jakieś zawory podłączyć swój kaloryfer do centralnego ogrzewania w rurociągu property.If właśnie zastąpiła grzejników w nieruchomości, natomiast następnie może postanowiliśmy zaktualizować ewentualnie wymienić zawory że w tym momencie pasuje ruch Twoich nowych grzejników – są spośród pewnością sporo różnych stylów dostępnych zaworów grzejnikowych z there.Alternatively owo może być no, że po prostu należy zastąpić zaworów Twoje stare zawory nie mogą już podłączyć adekwatnie do wlotów nowego grzejnika bądź jeśli zawory są nieszczelne, i następnie wpływu na wydajność całego systemu centralnego ogrzewania czas wolny by wymienić kiedy najszybciej. Hydraulik lub instalator ma obowiązek być w stanie doradzić w tym typów situation.What są tam typowe są 2 rodzaje zaworów tam: proste natomiast angled.Straight zawory grzejnikowe podłączyć do chłodnicy oraz rur w linii prostej. Z drugiej strony zawór grzejnika kątowe dołączyć rurociąg centralnego ogrzewania do grzejnika czas wolny ° kąta 90a. Owo jest najbardziej rozpowszechnioną formą zaworu ponieważ pozwala połączyć wloty dołu do rur, które pojawiło się przez ścianę natomiast wlotów bocznych zaworów aż do rur, które pochodzą względnie dzięki ścianę czy też floor.The rodzaju zaworu wiadomości będzie w takim razie zależy od momentu położenia wlotów zaworów grzejnikowych,.

Re: Żywa choinka – jaka?

Najlepiej kupić choinkę (świerk) dość późno i od razu wstawić do stojaka z wodą. Oczywiście po przycięciu pieńka, żeby miejsce cięcia było świeże. I nie trzymać choinki zbyt blisko kaloryfera.

Przy kupowaniu warto stuknąć o ziemię pieńkiem i sprawdzić, czy igły nie sypią się.

Wodę do pojemnika należy dolewać tak często, żeby choinka cały czas miała dolny koniec w wodzie. W pierwszych dniach może to być nawet 2 razy na dobę, potem wystarczy raz dziennie. Ale zależy to od pojemności stojaka i wielkości choinki.

Świeży, trzymany cały czas w wodzie świerk potrafi dotrwać w przyzwoitym stanie do samego końca maksymalnego choinkowego okresu, czyli do 02. lutego. Często zdarza się, że na końcach gałązek wypuszcza młode pędy. Oczywiście pod koniec sypie się z niego trochę, jeżeli się go potrąci, ale sam z siebie igieł raczej nie gubi. No i wtedy już pije znacznie mniej wody; wystarczy mu podlewanie co drugi dzień. Ale to po prostu sama zobaczysz.

Co do ranienia dłoni, to chyba przesada. Oczywiście zależy ono trochę od gatunku świerka. Należy unikać bardzo pięknego świerka kłującego, który ma sterczące igły, ale on rzadko bywa w sprzedaży. Przeważnie jest to świerk pospolity lub świerk biały; zresztą przy kupowaniu sprawdzisz możliwość podrapania, skoro się tego obawiasz.

Re: Kraj w którym biedni dopłacają bogatym do 100

> Może jakby udało się to nagłośnić to byłaby szansa na odrzucenie MdMu w przedbi

> egach, lub przynajmniej na umieszczenie w ustawie zapisów eliminujących patolog

> ie – jeżeli to w ogóle możliwe?

W ogóle te dopłaty są z założenia patologią, właśnie utrwalanie patologii mają na celu, więc nie ma co liczyć na ich wyeliminowanie ze względu na jakieś szczegółowe warianty patologii, bo taki po prostu jest ich sens. Podatnik dopłaca do tego, żeby ludzie się zadłużali na sumy, których i tak nigdy nie spłacą, i całą tę kasę od razu dawali deweloperowi.

Kraj w którym biedni dopłacają bogatym do 100…

metrowych apartamentów w dobrej lokalizacji?

www.bankier.pl/wiadomosc/Deweloperzy-naginaja-zasady-do-wymogow-RnS-2696925.html

Skończy się RnS to deweloperzy i banki wykorzystają nabyte umiejętności do „popularyzacji” MdMu. Żenada i rzyg. Nie ma jak to sprawiedliwy, regulowany rynek, który wspomaga potrzebujących.

Może jakby udało się to nagłośnić to byłaby szansa na odrzucenie MdMu w przedbiegach, lub przynajmniej na umieszczenie w ustawie zapisów eliminujących patologie – jeżeli to w ogóle możliwe?

Tutaj szacunek dla pana Ryby z Bankiera Nie zawahał się pokazać w jaki sposób zachowują się deweloperzy i co gorsza banki – które traktuje się jako instytucje „zaufania publicznego”

Re: Developerzy – upadki v.1.0

stooq.pl/n/?f=676478&search=+gant+ zobaczcie30.11. Warszawa (PAP) – Spółka zależna Gant Development zawarła z Bankiem Polskiej Spółdzielczości umowę kredytu na 34,86 mln zł w celu wcześniejszego wykupu obligacji serii I wraz z należnymi odsetkami od II transzy tych obligacji, wyemitowanych przez Ganta i objętych przez bank – podała spółka w komunikacie.

Transza I i II obligacji serii I opiewają na łączną kwotę 33,9 mln zł, a odsetki od transzy II na 961,8 tys. zł.

Kredyt został udzielony na okres 48 miesięcy, a termin jego ostatecznej spłaty określono na 28 listopada 2016 r. (PAP)”

hahaahaha tak dobrze sie sprzedaja mieszkania a tu takie niusy 😀

dobra kolejny zart:

stooq.pl/n/?f=674153&search=j.w.+construction

„Prezes spółki powiedział, że spółka sprzedaje regularnie około 100 mieszkać miesięcznie. W okresie I-III kwartał 2012 r. JW Construction sprzedało 547 mieszkań. JW Construction planuje rozpoczęcie budowy projektu przy ul. Kasprzaka w Warszawie w styczniu lub lutym 2013 r. – pierwszy etap, to ok. 180 mieszkań.

Wyznaczony cel sprzedaży na rok 2013 wygląda bardzo ambitnie, patrząc przez pryzmat sprzedanych 547 mieszkań w I-III kw.’12 oraz mając na uwadze bliski zakończenia program Rodzina na Swoim.”

moge sie zalozyc ze nie sprzedadza w 2013 2000 mieszkan, ale smiesznie sie czyta taki prognozy po np 3, 6, 12 miesiacach wtedy widac jakie kretynizmy wygaduja ciekawe czy rozlicza sie z tej prognozy czy tak chlapie aby chlapac. Wszak tak cudownie zazadzaja spolka ze kurs szoruje po dnie domyslam sie ze to prnognozy z 20011 sie zrealizowaly hehehe 🙂

Re: masażer do stóp

Świetny prezent – tak mi się wydawało, praktyczny i w ogóle… Mama i jej siostra bliźniaczka też wydawały się zadowolone (obie zostały obdarowane z okazji okrągłych urodzin). Mama moczyła nogi może dwa lub trzy razy. Urządzenie stoi od pięciu lat w szafie; niewyciągane, zapomniane. Łatwiej wyciągnąć miskę, umyć i wysuszyć… W sumie fajny prezent ale chyba dla obdarowującego a nie dla obdarowanego…

Re: jak myć ruszt i blachy z piekarnika?

ja mam, co prawda, zmywarkę 60 ale ruszt wkładam z samego brzegu kosza, pionowo oczywiście. Wtedy długość rusztu (50) „wchodzi” w głębokość zmywarki więc raczej jej szerokośc nie ma znaczenia. Ruszt ustawiam podobnie jak talerze, miedzy szczebelkami kosza zmywarki. Jeśli jest tylko jeden ruszt to nawet górnego kosza wyjmować nie muszę, jakos się to wszystko zazębia. Jesli wkładam cos jeszcze, np. okap, kratki z kuchenki gazowej lub blachy (też od czasu do czasu myję w zmywarce) to wtedy wyrzucam kosz górny na czas mycia.

Wydarzenia Sportowe

Jeśli szukasz inwestycji w nieruchomości, które wynajmują się błyskawicznie zaś po wysokich cenach, i następnie rozważyć inwestowanie w nieruchomości rozrywka plaży. Te wynajem nieruchomości od czasu do czasu odwrócić migiem jak niektórzy lokatorzy Polecam do Czytania przebywać cały rok kalendarzowy, jednakże pokłosie, który może być mniej „osiedlić się” uszkodzeniami z długoterminowych najemców a wyższe miesięczne względnie nawet tygodniowy właściwości rates.Beach leasingowych ubocznych, ponieważ są one niezmiernie w porównaniu do innych rodzajów inwestycji. Jest owo szczególnie prawdziwe, jeśli nieruchomość znajduje się w popularnych miejsc turystycznych, wschód lub zachodnim wybrzeżu. Jeśli budynek wolnostojący jest nestor zaś ma trochę wiadomości, że ogół jest lepsze. Nieruchomości spośród wielu funkcji, takich kiedy na zewnątrz grilla informacje patio na świeżym powietrzu również wynająć na więcej. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w klubie żeglarskim lub popularnej restauracji z owocami morza lub nabrzeża, czas wolny komplet lepiej informacje well.Before kupić w pobliżu plaży cel Doradzamy kupowania pozycja, które posiada wyłącznik wiatrowej w pobliżu ~ owo w takim razie, że większość w pobliżu plaży Właściwości doświadczyć dużo wiatru w o brzasku oraz w porze wieczoru. Pies z kulawą nogą nie chce wynająć piaszczystą domu. Wolne wiatrowe są uważane w ciągu prawdziwe udogodnienie gwoli właściciela oraz tych doświadczonych beachside renters.To uczynić nieruchomość sport atrakcyjną kupić leżaki, stół a parę parasoli. Uczynić tę część wystroju nieruchomości ocean podwórku. Najemców przyciąga także tych typów.|sport

Wiadomości

Jeśli szukasz inwestycji w nieruchomości, które wynajmują się błyskawicznie i po wysokich cenach, i następnie rozważyć inwestowanie w nieruchomości niedaleko plaży. Te najem nieruchomości czasem odwrócić prędko podczas gdy niektórzy lokatorzy Newsy przebywać cały rok, lecz efekt, który może być mniej „osiedlić się” uszkodzeniami spośród długoterminowych najemców a wyższe miesięczne albo nawet tygodniowy właściwości rates.Beach leasingowych ubocznych, ponieważ są one nader w porównaniu sport innych rodzajów inwestycji. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nieruchomość znajduje się w popularnych miejsc turystycznych, wschód ewentualnie zachodnim wybrzeżu. Jeśli budynek wolnostojący jest starszy oraz ma trochę wtenczas, że ogół jest lepsze. Nieruchomości spośród wielu funkcji, takich jak na zewnątrz grilla ewentualnie patio na świeżym powietrzu również wynająć na więcej. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w klubie żeglarskim lub popularnej restauracji z owocami morza ewentualnie nabrzeża, czas wolny suma lepiej podczas gdy well.Before kupić w sąsiedztwie plaży cel Doradzamy kupowania lokalizacja, które posiada wyłącznik wiatrowej w pobliżu ~ to z tej przyczyny, że większość blisko plaży Właściwości doświadczyć dużo wiatru w rano i wieczorem. informacje nie chce wynająć piaszczystą domu. Odpoczynek wiatrowe są uważane wewnątrz prawdziwe urządzenie w celu właściciela a tych doświadczonych beachside renters.To uczynić nieruchomość sport atrakcyjną kupić leżaki, stół a parę parasoli. Uczynić tę część wystroju nieruchomości ocean podwórku. Najemców przyciąga także tych typów.|sport

Swobodne przemyślenie

Jeśli szukasz inwestycji w nieruchomości, które wynajmują się błyskawicznie a po wysokich cenach, natomiast następnie rozważyć inwestowanie w nieruchomości niedaleko plaży. Te najem nieruchomości niekiedy odwrócić prędko jak niektórzy lokatorzy Ciekawe Informacje przebywać cały dwanaście miesięcy, lecz efekt, który może być mniej „osiedlić się” uszkodzeniami rozrywka długoterminowych najemców i wyższe miesięczne bądź nawet tygodniowy właściwości rates.Beach leasingowych ubocznych, ponieważ są one niezmiernie w porównaniu aż do innych rodzajów inwestycji. Jest owo szczególnie prawdziwe, jeśli nieruchomość znajduje się w popularnych miejsc turystycznych, wschód albo zachodnim wybrzeżu. Jeśli budynek wolnostojący jest matuzal oraz ma trochę wtedy, że wszystko jest lepsze. Nieruchomości z wielu funkcji, takich jak na zewnątrz grilla informacje patio na świeżym powietrzu również wynająć na więcej. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w klubie żeglarskim lub popularnej restauracji z owocami morza ewentualnie nabrzeża, czas wolny pełnia lepiej informacje well.Before kupić w sąsiedztwie plaży rozrywka Doradzamy kupowania położenie, które posiada wyłącznik wiatrowej w pobliżu ~ to stąd, że większość w pobliżu plaży Właściwości doświadczyć dużo wiatru w wcześnie rano oraz w porze wieczoru. informacje nie chce wynająć piaszczystą domu. Ferie wiatrowe są uważane w środku prawdziwe łatwość w celu właściciela natomiast tych doświadczonych beachside renters.To uczynić nieruchomość w wyższym stopniu atrakcyjną kupić leżaki, stół tudzież parę parasoli. Uczynić tę część wystroju nieruchomości wielka woda podwórku. Najemców przyciąga także tych typów.|sport

Wyniki Sportowe

Owo możliwe, zwiększyć przychody a zmaksymalizować zysk w celu zdobycia pieniędzy maksymalną. Motywacyjne w kapitalizmie jest furt przede wszystkim indywidualnej a samodzielnej centered.The sposób wiadomości alternatywą w celu kapitalizmu powinna być Krajowe Wydarzenia informacje, w którym postać powinna zostać zrekompensowane przede wszystkim troski innych ludzi w swoim społeczeństwie, względnie przyczyniają do ludzkości w poprzek osiągnięcie nowych odkryć w dziedzinie nauki oraz medycyny, natomiast nowych technologii, które z góry ludzkość ano. Innym sposobem, który można nazwać „philanthropism”, sugerują, że każdy z nich ma obowiązek otrzymać honorarium w kwocie, która odzwierciedla jego wkład do społeczeństwa ludzkości. Honorarium może być wypłacane w globalnych punktów, które powinny zastąpić w końcu eksploatacja pieniędzy w dowolnej walucie. Ilość punktów, które powinny być wypłacane okresowo rozrywka osoby, w zależności od czasu jego zawodu lub przyczynić się do społeczeństwa, powinny być nadzorowane za sprawą lokalne rządy. Nie powinno być uzgodnione uposażenie indeksu, zgodnie czas wolny którym wszystkie zadania zostaną sklasyfikowane zgodnie z głównych parametrów, takich jak: liczebność profesjonalizmu a stopnia niezbędnego informacje pracy, ilość doświadczenia potrzebna, i czas wolny udziału zaś znaczenia w celu społeczeństwa tudzież ludzkości . Różnice płac między szeregach kierowniczych zaś pracowników młodszych powinna być zmniejszona i nadzorowane zgodnie sport indeksu uzgodniony. Nie będzie usprawiedliwienie np. sport dyrektora.