Re: Macie patelnię grillową?

Mam patelnie grillową z Ikei, smażę na niej po psiknięciu oliwą w sprayu, miała jakąś warstwę teflonopodobną ale jej większość należy już do przeszłości, mimo to potrawy nie przywierają zwykle a czyszczenie po lekkim odmoczeniu nie jest kłopotliwe.

Owszem, na mięsie i warzywach zostaje przypieczona kratka, trzeba je oczywiście odpowiednio w czasie pieczenie odwracać. Grilluję głównie steki, karkówkę, marynowany drób i warzywa, zwłaszcza cukinia, papryka i cebula w plastrach świetnie się moim zdaniem do grillowania nadają, podaję z dipem czosnkowym.

smileChaotyczna neutralna.

Re: Co o tym sądzicie?

Zarówno nie mąż jak i szwagier dostrzegają i odnoszą się z niechęcią, żarty ignorują, z grzeczności, albo w bardziej nachalnych przypadkach dają do zrozumienia, również żartem ale dosyć dosadnie, że nie są zainteresowani. Nie działa. A wszystko zaczęło się od tego, że nie maż doniósł, że koleżanka, rozmawiając z nim rzucała krytyczne uwagi pod moim adresem. Nie spodziewała się zapewne, że on mi to powtórzy. Uwagi były drobne, typu, że jestem niezdecydowana, marudna, czy robię zamieszanie i sądzę, że tak, jak wiele innych zachowań miały podkreślić wyjątkowość koleżanki. R. niestety jest ostatnim człowiekiem, który powie komuś coś niemiłego więc nie ochrzanił jej wtedy, o co mam trochę żalu.

Re: Co o tym sądzicie?

Nie, nie pakuje się bez zapowiedzi tylko dzwoni, mówiąc, że się stęskniła za naszą wsią, przestrzenią itd. i pytając czy może przyjechać, a ja do tej pory nie potrafiłam powiedzieć „nie”. Nie jestem z tego dumna, bo mam poczucie pewnej nieuczciwości, również w stosunku do samej siebie, ale odmowa wiąże się z nieprzyjemną dla obu stron rozmową, której po prostu się boję. Podjęłam już jednak decyzję, w trosce o własny komfort, że będę musiała tak zrobić.

O tym, że koleżanka zachowuje się w ten sposób nieświadomie też myślałam i nie zamierzam oskarżać jej o chęć odbicia faceta, raczej powiedzieć jakie są moje odczucia.

Napisałam, ponieważ zdaję sobie sprawę, że te same zachowania mogą być bardzo różnie postrzegane i jestem ciekawa jak tę sytuację widzicie Wy, drogie WDPD.

Re: spieniacz Italico

to masz racje smile

masz gazowa kuchenke? bo do nich sa takie plytki z wkladem bodajze weglowym, na ktorej sie stawia garnek itp.. mam wlasnie pod ten wloski ekspres do kawy, tez ma mala srednice..http://www.suwaczki.com/tickers/74703e3kosi0o8fu.png

Re: nihiru

yellowl napisała:

> Nauczyć się można większości rzeczy i tylko trzeba chcieć. Kluczowa kwestia w

większości przypadków.

W większości.

Ja mam 60 lat i sama płytek nie skuję ani nie położę, aczkolwiek sama maluję

ściany i mniejsze meble, tapetuję, zmieniam żarówki a nawet żyrandole.

Nie wezmę jednak do ręki żadnego urządzenia „budowlanego” podłączanego do prądu,

bo po pierwsze, nie mam siły, a po drugie, mogłabym zostać bez ręki lub nogi.

Więc nie dajmy się zwariować, że „Polak potrafi” – bo najczęściej zmusza go do

tego smutna finansowa konieczność, a nie chęć wszechstronnego rozwijania

talentów budowlanych.

Re: uzupełnienie

Ależ te wszystkie ‚czasokresy przedmałżeńskie” to jakis kolejny mit tych, co to wszystko wiedza najlepiej! Moi rodzice pobrali się po 3 miesiącach i byli świetnym małżeństwem, my po 8 latach i jest OK.

Związku nie tworzy się „przez zasiedzenie”. Ani przez akt ślubu. mam w rodzinie ludzi, którzy bez ślubu są ze sobą prawie 40 lat, to co też do mamusi mieliby osobno bo na kocią łapę? Taki związek wybrali i inni muszą to zaakceptować bo to nie ich sprawa czy ktoś ma papier czy nie.

Re:do Womysi

kurcze bo myslałam o plastikach, ale plastiki mam już w kuchni moje Pedrali Snow 🙂

które bardzo lubie, ale czy chce plastiki do salonu ? no sama nie wiem. Do dłuższych

posiadówek plastiki jak dla mnie nie są najwygodniejsze . Choć te Pedrali są chyba

wyjatkiem 🙂 Nie stać mnie na takie za 1000 zł/szt . Moge przeznaczyc max 400 zł/szt.

I zależy mi aby mi nie zawaliły wizualnie salonu, a coś takiego to chyba trudno z krzeslami

tapicerowanymi.

Dla przypomnienia napisze ze stół 200 cm rozkładany do 280 cm. Jesion naturalny-lakier

w macie. Model na wzór Manufaktury Drewna – Bali .

Potrzebuje 8 szt krzeseł.

Jak zwykle prosze o rade

—–

Mama CUDOWNEJ CÓRECZKI

Julia 27.08.2009

Re:do Womysi

acha 🙂 no to te lampe sobie odpuszczam 🙂

a mam jeszcze pytanko dot. tych krzeseł. Ze wzgledu ,że na „gwałt” szukam krzeseł to co

myslisz o tych z Ikei ?

—–

Mama CUDOWNEJ CÓRECZKI

Julia 27.08.2009

Czy kontakt z psychologiem…?

Czy kontakt z psychologiem może przynieść realne korzyści?

Czy znacie kogoś komu pomógł?

Zdarzyło mi się parę razy otrzeć o osoby pracujące w tym zawodzie i powiem szczerze że nie mam o nich dobrego zdania. Zwykle były to nakręcone egzaltowane baby albo osoby które sprawiały wrażenie że same mają problem. Tyle moich małomiasteczkowych realiów.

No ale psychologia jest to jednak nauka. Całkiem poważna.

Widzę kogoś kto potrzebuje pomocy. Ja nie potrafię pomóc. Ale nie mam sumienia doradzać kontaktu ze „specjalistą” właśnie ze względu na własne obserwacje.

Re: Realne ceny mieszkań już blisko tych sprzed b

> Nie wiem po co az tak sie tym podniecac… mam kase, dostaje kredyt w banku to

> ide i kupuje mieszkanie. Nic nadzwyczajnego i juz. Kwestia tylko znalezienia od

> powiedniej inwestycji.

gdybyś nie była wyjątkiem, to ceny by nie spadały. Na tle dzisiejszego rynku nadzwyczajne jest więc to, że masz kasę, bierzesz kredyt i kupujesz mieszkanie…