Bakelit

Mały update – gniazdko jest, działa.

I to tyle na razie z tego pokoju, bo z powodu nieprzewidzianych problemów

rodzinno-zdrowotnych sprawy wnętrzarskie schodzą na plan dalszy.

Niestetyż.Living with Bruno Taut.

Re: Co o tym sądzicie?

Nie, nie pakuje się bez zapowiedzi tylko dzwoni, mówiąc, że się stęskniła za naszą wsią, przestrzenią itd. i pytając czy może przyjechać, a ja do tej pory nie potrafiłam powiedzieć „nie”. Nie jestem z tego dumna, bo mam poczucie pewnej nieuczciwości, również w stosunku do samej siebie, ale odmowa wiąże się z nieprzyjemną dla obu stron rozmową, której po prostu się boję. Podjęłam już jednak decyzję, w trosce o własny komfort, że będę musiała tak zrobić.

O tym, że koleżanka zachowuje się w ten sposób nieświadomie też myślałam i nie zamierzam oskarżać jej o chęć odbicia faceta, raczej powiedzieć jakie są moje odczucia.

Napisałam, ponieważ zdaję sobie sprawę, że te same zachowania mogą być bardzo różnie postrzegane i jestem ciekawa jak tę sytuację widzicie Wy, drogie WDPD.

Re: Co o tym sądzicie?

Myślę, ze przejawiasz klasyczne poczucie zagrożenia, bo w otoczeniu pojawiła się wolna kobieta i od razu doszukujesz się symptomów czyhania na Twojego męża. Gdyby była mężatką jej zachowanie może i nawet wydawałoby Ci się zabawne, mimo, że mogłoby się skończyć tak samo jak teraz się tego obawiasz.

Re: jaki styropian do ocieplenia domu?

dobre są jeszcze rekomendacje techniczne ITB, Ci którzy je otrzymują muszą zgodzić się na „niezapowiedzianą kontrolę” swoich mat. budowlanych ( producenci styropianu – styropianów, itd): czy deklarowane parametry na opakowaniu są tożsame z realnym produktem. Dowolną paczkę kupują w dowolnym miejscu na terenie kraju. Z tego co się orientuję obecnie tego typu rekomendacje ma tylko termoorganika

Ciekawe Informacje

Nieznany sport wymaga albo dystynkcja głównego strumienia dostaw ogrzewania tudzież powrocie, że kanały chłodnicy off.As kanon kciuka Możesz śledzić zasady poniżej ustalić, kto wariant zaworu grzejnika można może potrzebować: przy użyciu Krajowe Wydarzenia rury / Dół Inlets – zawór kątowy Through wodociągowa Floor / Side Wloty-zawór kątowy Through wodociągowa piętro / wlotów dennych – Pionowo zawór za pomocą ściany rury / Side Inlets kątowy valveExamples: Identyfikacja dokąd wloty zaworów można znaleźć na radiator jest dość łatwe. Jest z reguły zależny odkąd typu natomiast trend grzejnika wybrali do zakupu a lokalizację szyn pipework.Towel centralnego na przykład, na ogół mieści się w dolnej części pod chłodnicy. Wobec tego, jeśli rury przeszedł przy użyciu ściany łazienek, byłoby zawór kątowy byłoby użyć rozrywka łączenia przewodów rurowych w poziomie aż do wlotu zaworu w dolnej części w chłodnicy 90 stopni grzejników angle.Standard często boczne wloty zaworu znajduje w kierunku dolnej czas wolny grzejnika. Na nowo w scenariuszu użyć kątowy zawór grzejnikowy informacje przyłączenia się rurociąg aż do inlet.If zaworu chłodnicy miał wlotów zaworu znajdujące się sport tyłu w dolnej części chłodnicy, następnie można użyć prostej zaworów grzejnikowych do połączenia rur oraz radiator.OverviewEssentially jeśli możesz pracować na pozycję centralną przepływu dostaw ogrzewania a powrocie oraz gdzie wloty zaworów na kaloryferze, to jest ładne i łatwe, logiczne myślenie, ażeby dowiedzieć się, kiedy połączyć te dwie rzeczy ze sobą. Ogłoszenia Fashion aktualizacje.

Re: Poradżcie, wypowiedzcie się…

sajolina napisała:

> No nie wiem, u mnie w rodzinie jest niepisana zasada – na święta zaprasza się t

> ylko rodzinę. Nawet mój narzeczony nie był zaproszony do mojej rodziny na wigil

> ię, ani ja na jego, dopiero się to zmieniło po ślubie, kiedy oficjalnie weszliś

> my do rodziny. I ani my nie mieliśmy pretensji do nikogo, ani nie nalegaliśmy,

> szczerze mówiąc nawet mi to do głowy nie przyszło. Święta są od tego, żeby je s

> pędzać z rodziną. Żadna z moich koleżanek przed slubem nie spędzała wigilii ze

> swoim chłopakiem/narzeczonym, nawet jak ślub był tuż tuż.

>

> Wcale się nie dziwię, że matka tej kobiety nie chce, żeby jakiś obcy facet przy

> jechał do niej na wigilię w dodatku obcojęzyczny, zwłaszcza, że nawet nie wiado

> mo, czy z tego związku coś wyjdzie. Koleżanka w ogóle się zastanowiła nad tym j

> ak matka będzie sie czuła na takiej wigilii, czy wszyscy się skupili tylko na t

> ym facecie i na jego odczuciach? A on nie ma swojej rodziny?

Ty tak poważnie, czy jaja sobie robisz????

Re:do Womysi

Przyznam,że troche kusi mnie podróbka Eamsów, ale z tego co piszecie to strasznie

widoczne podróbka ( choć nie mam żadnego cisnienia na „metkę” w krzessle 🙂 no i to

plastik, czy oryginał, czy podróbka.

—–

Mama CUDOWNEJ CÓRECZKI

Julia 27.08.2009

Swobodne przemyślenie

Nieznany radiator wymaga bądź posada głównego strumienia dostaw ogrzewania i powrocie, że kanały chłodnicy off.As zasada kciuka Możesz śledzić zasady poniżej ustalić, który wersja zaworu grzejnika można może potrzebować: za pośrednictwem Polecam do Czytania rury / Dół Inlets – zawór kątowy Through wodociągowa Floor / Side Wloty-zawór kątowy Through wodociągowa piętro / wlotów dennych – Pionowo zawór za pomocą ściany rury / Side Inlets kątowy valveExamples: czas wolny dokąd wloty zaworów można znaleźć na chłodnica jest dość łatwe. Jest przeważnie zależny odkąd typu i nurt grzejnika wybrali aż do zakupu zaś lokalizację szyn pipework.Towel centralnego na przykład, na ogół mieści się w dolnej części pod chłodnicy. Wobec tego, jeśli rury przeszedł dzięki ściany łazienek, byłoby zawór kątowy byłoby użyć do łączenia przewodów rurowych w poziomie do wlotu zaworu w dolnej części w chłodnicy 90 stopni grzejników angle.Standard często boczne wloty zaworu znajduje w kierunku dolnej okolica grzejnika. Powtórnie w scenariuszu użyć kątowy zawór grzejnikowy do przyłączenia się rurociąg do inlet.If zaworu chłodnicy miał wlotów zaworu znajdujące się spośród tyłu w dolnej części chłodnicy, następnie można użyć prostej zaworów grzejnikowych aż do połączenia rur sport radiator.OverviewEssentially jeśli możesz pracować na pozycję centralną przepływu dostaw ogrzewania natomiast powrocie natomiast gdzie wloty zaworów na kaloryferze, owo jest ładne a łatwe, logiczne myślenie, iżby dowiedzieć się, podczas gdy połączyć te dubel rzeczy ze sobą. Ogłoszenia Fashion aktualizacje.

Re: Gdzie w Warszawie,Łodzi kupić sukienkę sylwes

horpyna4 napisała:

> Można też zajrzeć do sklepów z sukniami ślubnymi. Bywają nie tylko białe, a tak

> a np. w kolorze czerwonego wina może się nadać.

>

Wiesz, ze to doskonały pomyslsmile Pobiegam u siebie w lodzi od poniedziałku po salonach sukien ślubnych.

Przejrzałam filmik na youtubie z ub. roku z tego sylwestra, na który idziemy i…królowała czerńsad, a fasony…w sumie podbudowałam sie obojętnie jaka kieckę założę i tak będę dobrze wyglądąćsmile.pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com

Re: co z krupczatki?

Krupczatką zaciagam zupy, sosy te które tego potrzebują, nie robią mi się kluski jak zwykłą mąką, właśnie ze względu na jej stopień zmielenia. smile

A poza tym, ciasta, naleśniki ale w wersji 50/50, panierowanie.

Re: Formalności przy sprzedaży i kupnie mieszkani

Sprzedałam mieszkanie w ostatni czwartek (hurrraaaa!)

Podatku od wzbogacenia niet, bo od zakupu mineło ponad 5 lat (kupowalim w 2003r). Z tego co wiem z tym podatkiem to zależy od tego jakie przepisy obowiązywały w chwili zakupu – w niektórych latach było to minimum 5 lat, w innych trzeba było udowodnić, że uzyskane środki przeznaczyło się na cele mieszkaniowe.

Podatek od czynności cywilno prawnych zwyczajowo pokrywa kupujący.

Ponieważ trafił mi się chętny bezpośrednio, nie przez agencję, całość ustalonej ceny trafia na moje konto.

Lataniny trochę jest, ale to raczej czaso- niż kosztochłonne. Trzeba pobrac zaświadczenia ze spółdzielni ( o ile jest to mieszkanie spółdzielcze), wymeldować się, a po notariuszu przenieść umowę na dostawę prądu/gazu/wody itp w zależności od tego co jest w czynszu, a co osobno.

Potem rozliczenie ze spółdzielnią, pozmienianie adresów korespondencji WSZĘDZIE i po wszystkim.

Powodzenia smile

Re: trio development

Właśnie….no u nas remont w trakcie…i z braku właśnie tego pozwolenia na użytkowanie nie śpieszymy się zbytnio z wykończeniem…mimo to mam nadzieję ze niebawem będzie można się wprowadzić….

Pozdrawiam

Re: odkurzacz – jaki najlepszy??

Jeśli masz zwierzęta- i sierść to nie polecam tych bezworkowych bo potem trzeba wydłubywać kłaki z filtra i nie da się tego zrobić w inny sposób niż ręką.

Niestety u mnie się sprawdza tylko i wyłącznie taki przemysłowy karcher- z wielkim worem który wciąga wszystko – od popiołu z kominka po np. łupiny od orzechów. (Nie wiem czemu mój pies kradnie orzechy włoskie i zjada je w najdziwniejszych miejscach domu zostawiając tam łupiny). Kupiłam go na allegro używany więc zapłaciłam chyba połowę nowego- ale to itak mniej wiecej tyle co za nowy „cywilny” odkurzacz. Nie żałuję, worki starczają na bardzo długo. Niestety tak mocno ciągnie że dywaniki się podnoszą i trzeba robić jakieś dzikie wygibasy przy odkurzaniu. – Ja już nie mam dywanów więc problem się rozwiązał

próbuję ogarnąć chaos domnaautopilot.blogspot.com/

organizuje zorganizuj-sie.blogspot.com/

inspiruje kludesign.blogspot.com/

Re: Czy warto sprzedawać dom?

Gość portalu: . napisał(a):

> „Ale ty chyba przeginasz w drugą stronę. 150 m2 pow. mieszkalnej dla rodziny 2

> + 1 to mało? ”

>

> nie, to akurat. i właśnie o tym piszę, że dom 200m2 powierzchni całkowitej któr

> y ktoś tu nazwał wielkim domem, jest domem normalnym

200 m2 na 2+1? 60-70 m2 na osobę? Ty masz zdolność trilokacji? Do czego jest ci potrzebna np. sypialnia większa niż 15 m2? Łóżko zajmie ca. 4 m2, ze swobodnym dojściem z obu stron 8 m2. To dopiero połowa powierzchni… A przecież nie spędzasz całego dnia w sypialni… Ona służy tylko do spania…

Jeśli chcesz ogrzewać połowę powierzchni bez sensu, przecież nikt ci tego nie broni, ale nie mów, że przeciętny kupujący szuka domu 200 m2 na 3 osoby… Że to niby jest standardem…

Co z tego, że są większe domy? Mieszkałem i w bloku, w pokoju ok. 12-15 m2, i w dużym domu (bliźniak 400 m2, wychodziło po 200 na każdą połowę), zajmując pokój o powierzchni ok. 25 m2… Jakieś 2/3 tej powierzchni była pusta… Niczym nie zajęta… Bo jeśli dom jest dobrze rozplanowany, na wszystko znajdzie się miejsce przy znacznie mniejszej powierzchni…

S.Ja, pani Warwaro, jestem w ogóle przeciwnikiem d-d-emokracji (…) Z natury rzeczy jeden człowiek nie jest równy drugiemu i nic się na to nie poradzi. Zasada demokracji ogranicza prawa tych, którzy są mądrzejsi, zdolniejsi, p-pracowitsi, i uzależnia ich od bezmyślnej chęci głupich, niezdolnych i leniwych, bo takich w s-społeczeństwie jest zawsze więcej.

Erast Fandorin (B. Akunin, „Gambit turecki”)

Re: ubezpieczenie mieszkania

Najwazniejsze wg mnie: to przeczytaj co Cie obowiazuje jako ubezoieczającego :

np: ludzie zapominaja ze musza robic co jakis okreslony czas rózne kontrole , bo mogą ci nie wypłacić odszkodowania za brak przeglądu kominiarskiego ?!?!?!? …znajoma tak miała…pozar w domu ….a tego sie uczepili ze nie zrobiła w danym roku.