Re: Poradżcie, wypowiedzcie się…

sajolina napisała:

> No nie wiem, u mnie w rodzinie jest niepisana zasada – na święta zaprasza się t

> ylko rodzinę. Nawet mój narzeczony nie był zaproszony do mojej rodziny na wigil

> ię, ani ja na jego, dopiero się to zmieniło po ślubie, kiedy oficjalnie weszliś

> my do rodziny. I ani my nie mieliśmy pretensji do nikogo, ani nie nalegaliśmy,

> szczerze mówiąc nawet mi to do głowy nie przyszło. Święta są od tego, żeby je s

> pędzać z rodziną. Żadna z moich koleżanek przed slubem nie spędzała wigilii ze

> swoim chłopakiem/narzeczonym, nawet jak ślub był tuż tuż.

>

> Wcale się nie dziwię, że matka tej kobiety nie chce, żeby jakiś obcy facet przy

> jechał do niej na wigilię w dodatku obcojęzyczny, zwłaszcza, że nawet nie wiado

> mo, czy z tego związku coś wyjdzie. Koleżanka w ogóle się zastanowiła nad tym j

> ak matka będzie sie czuła na takiej wigilii, czy wszyscy się skupili tylko na t

> ym facecie i na jego odczuciach? A on nie ma swojej rodziny?

Ty tak poważnie, czy jaja sobie robisz????

Śmieczne Rzeczy

Jeśli chcesz korzystać spośród Androida na PC będzie to wspaniałe doświadczenie dla Ciebie, informacje istnieje mnogość źródeł dostępnych używać Androida na komputerze atoli deweloperzy mogą wykorzystać blisko opracowywaniu różnego rodzaju Rozrywka dla smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) Wsio co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze aż do Smartphone sport Androidem. Są to cechy aplikacji, które byłyby pomocne gwoli Ciebie. Android 2.3 Gingerbread odsłona jest dostępna czas wolny lepszej pracy aż do pracy z app wszelako, może on być stosowany w dowolnej innej wersji najnowszej W toku korzystania spośród tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista tudzież obie wersje window7, 32 tudzież 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida a chcesz zapisać go symulowane opcja kart SD zapewnia obiektu do zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać stan zaś zastosowanie będzie pomocne dla ty natomiast umożliwia prędki restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać informacje tej aplikacji łatwo dla wielu graczy gry a grać w gry online jest dostępna w Internecie, podczas gdy można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna wybór obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app tudzież będzie można korzystać wiadomości telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Wiadomości Dobre

Jeśli chcesz korzystać spośród Androida na PC będzie to wspaniałe doświadczenie dla Ciebie, gdy istnieje mrowie źródeł dostępnych używać Androida na komputerze tymczasem deweloperzy mogą wykorzystać niedaleko opracowywaniu różnego rodzaju Film w celu smartfonów spośród systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) informacje co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze aż do Smartphone z Androidem. Są owo cechy aplikacji, które byłyby pomocne w celu Ciebie. Android 2.3 Gingerbread edycja jest dostępna gwoli lepszej pracy do pracy spośród app chociaż, może on być stosowany w dowolnej innej wersji najnowszej Na przestrzeni korzystania z tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista a obie wersje window7, 32 a 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida natomiast chcesz zapisać go symulowane opcja kart SD zapewnia obiektu rozrywka zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać stan zaś aplikowanie będzie pomocne dla ty rozrywka umożliwia śmigły restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać spośród tej aplikacji łatwo dla wielu graczy gry i grać w gry online jest dostępna w Internecie, kiedy można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna opcja obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app a będzie można korzystać wiadomości telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Ciekawe Wydarzenia

Jeśli chcesz korzystać z Androida na PC będzie informacje wspaniałe doświadczenie w celu Ciebie, gdy istnieje niemało źródeł dostępnych używać Androida na komputerze chociaż deweloperzy mogą wykorzystać przy opracowywaniu różnego rodzaju Newsy dla smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) Pełnia co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze aż do Smartphone z Androidem. Są owo cechy aplikacji, które byłyby pomocne gwoli Ciebie. Android 2.3 Gingerbread edycja jest dostępna dla lepszej pracy aż do pracy spośród app niemniej, może rozrywka być stosowany w dowolnej innej wersji najnowszej W ciągu korzystania z tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista i obie wersje window7, 32 oraz 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida zaś chcesz zapisać go symulowane wybór kart SD zapewnia obiektu do zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać forma tudzież aplikowanie będzie pomocne wiadomości ty a umożliwia prędki restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać spośród tej aplikacji łatwo gwoli wielu graczy gry natomiast grać w gry online jest dostępna w Internecie, jak można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna możliwość obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app zaś będzie można korzystać z telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Pieniądze

Jeśli chcesz korzystać z Androida na PC będzie to wspaniałe doświadczenie gwoli Ciebie, podczas gdy istnieje multum źródeł dostępnych używać Androida na komputerze jednakże deweloperzy mogą wykorzystać pod ręką opracowywaniu różnego rodzaju Bardzo Dobre Wiadomości gwoli smartfonów z systemem Android. Powiązane Artykuły Hacking & Virus / Malware Apple iPad MB294LL / Tablet (64GB, WiFi) informacje co chciałbyś wiedzieć o IT Technological Social Network Są cechy techniczne używać Androida na komputerze osobistym. YouWave jest aplikacją, które można łatwo wykorzystać na komputerze do Smartphone spośród Androidem. Są owo cechy aplikacji, które byłyby pomocne w celu Ciebie. Android 2.3 Gingerbread odsłona jest dostępna gwoli lepszej pracy do pracy z app jakkolwiek, może on być stosowany w dowolnej innej wersji najnowszej W trakcie korzystania z tej aplikacji można uruchomić na Windows XP, Vista wiadomości obie wersje window7, 32 natomiast 64 bit W przypadku grasz w jakąkolwiek grę na Androida oraz chcesz zapisać go symulowane alternatywa kart SD zapewnia obiektu aż do zapisywania gry One zainstalować aplikację będzie można zapisać stan informacje zastosowanie będzie pomocne gwoli ty tudzież umożliwia śmigły restart komputera Miłośnicy gier mogą korzystać spośród tej aplikacji łatwo w celu wielu graczy gry a grać w gry online jest dostępna w Internecie, jak można zapisać swoje ulubione gry, które chcesz grać o więcej czasu Jest dynamiczna możliwość obrotowy jest dostępny w twoim ulubionym app a będzie można korzystać wiadomości telefonu-jak natychmiastową reakcję po zainstalowaniu tej.

Re: co ty tu jeszcze chcesz wstawiać?

ko.kk1 napisał(a):

> jadalnia mi nie potrzebna…

> to ma byc miejsce na kanape i TV…

Czy to oznacza, ze w tym pokoju bez okna chcesz jedyni zrobic „salke kinowa”, gdzy

wlasciwy pokoj dzienny – z oknem – jest w innej czesci domu?„There is nothing like staying at home for real comfort.”

Jane Austen

Re: lokatorzy z 245

Mam nadzieje ze nie nabral sie sasiad na te bzdury ktore opisuje mloda (..) jakie naruszenie dobr osobistych? hahahha nie bede tego komentowac….ale powiem jedno pozaklejaj w takim razie tablice rejestracyjne ktore sa dla kazdego dostepne….

p.s a jedyna osoba ktora z tego co wiem naruszyla czyjekolwiek dobra osobiste jestes ty mloda damo…i nie tylko….

straszyc to ty sobie mozesz swoje kotki w domu i czlonkow rodzinki….ale juz nie ludzi!!!!!!

Re: Czy warto sprzedawać dom?

„Ale ty chyba przeginasz w drugą stronę. 150 m2 pow. mieszkalnej dla rodziny 2 + 1 to mało? ”

nie, to akurat. i właśnie o tym piszę, że dom 200m2 powierzchni całkowitej który ktoś tu nazwał wielkim domem, jest domem normalnym, czyli takim o jakim myśli większość zainteresowanych kupnem. pisanie „po co budowałaś tak wielki dom”to nieporozumienie.

w omawianym przypadku to nie wielkość domu może być problemem, a wielkość działki, z którego to powodu sprzedawca będzie chciał o wiele większą kasę niż gdyby ta działka miała np. 600-800m2 (co zrozumiałe i każdy z nas zrobiłby podobnie).

ja za wielkie domy uważam od 350-380m2 w górę, ale na rynku są i gargamele po 600m2.

Re: Czy warto sprzedawać dom?

Gość portalu: . napisał(a):

> „Ale ty chyba przeginasz w drugą stronę. 150 m2 pow. mieszkalnej dla rodziny 2

> + 1 to mało? ”

>

> nie, to akurat. i właśnie o tym piszę, że dom 200m2 powierzchni całkowitej któr

> y ktoś tu nazwał wielkim domem, jest domem normalnym

200 m2 na 2+1? 60-70 m2 na osobę? Ty masz zdolność trilokacji? Do czego jest ci potrzebna np. sypialnia większa niż 15 m2? Łóżko zajmie ca. 4 m2, ze swobodnym dojściem z obu stron 8 m2. To dopiero połowa powierzchni… A przecież nie spędzasz całego dnia w sypialni… Ona służy tylko do spania…

Jeśli chcesz ogrzewać połowę powierzchni bez sensu, przecież nikt ci tego nie broni, ale nie mów, że przeciętny kupujący szuka domu 200 m2 na 3 osoby… Że to niby jest standardem…

Co z tego, że są większe domy? Mieszkałem i w bloku, w pokoju ok. 12-15 m2, i w dużym domu (bliźniak 400 m2, wychodziło po 200 na każdą połowę), zajmując pokój o powierzchni ok. 25 m2… Jakieś 2/3 tej powierzchni była pusta… Niczym nie zajęta… Bo jeśli dom jest dobrze rozplanowany, na wszystko znajdzie się miejsce przy znacznie mniejszej powierzchni…

S.Ja, pani Warwaro, jestem w ogóle przeciwnikiem d-d-emokracji (…) Z natury rzeczy jeden człowiek nie jest równy drugiemu i nic się na to nie poradzi. Zasada demokracji ogranicza prawa tych, którzy są mądrzejsi, zdolniejsi, p-pracowitsi, i uzależnia ich od bezmyślnej chęci głupich, niezdolnych i leniwych, bo takich w s-społeczeństwie jest zawsze więcej.

Erast Fandorin (B. Akunin, „Gambit turecki”)

Re: malować czy nie malować? oto jest pytanie

carolix napisała:

> no Dziewczyny kazały tak jak Siog malować to zamówiłam dokładnie taką jak Siog

> 😉

No wiem, sama radzialam na szaro, wiec w razie wtopy :))) bedzie i na mnie :)))

A tak serio, masz wizki z szarym stolem, i co? nie widzi Ci sie?

Bo jak nie, to sobie daruj, przeciez to Ty bedziesz z nim obcowac 😀

Mnie te seki sosnowe bardzo sie nie widza, a szary – jak najbardziej na tak – pod warunkiem,

ze krzesla nie beda biale a kolorowe 🙂„There is nothing like staying at home for real comfort.”

Jane Austen

Re: dywan tradycyjny wełniany czy shaggy – doradź

To może tym razem mniej chaotycznie napiszę, bo wczorajszej wypowiedzi sama zrozumieć nie mogę wink

1. Pierwszy dywan, ten z krótszym włosem i w jednym kolorze (akurat u mnie czekolada) nie puszcza nici. Nie ma jak puścić, bo włos jest tak jakby połączony od spodu na okrętkę i jeden trzyma drugi. Próbowałam na siłę wyciągnąć nitkę i nie dało się.

Wymagań wielkich nie miałam (pies i salon z wyjściem na ogród), kupiłam na Allegro. Nigdy nie był czyszczony na mokro a po odkurzaniu solidnym wygląda jak nowy. Po 5 latach włos nadal wstaje bez większych problemów.

2. Ten drugi z nitkami, jak już wcześniej napisałam, jest delikatniejszy. Kolor melanż i akurat to świetnie się przy nim sprawdza. Ten włos miejscami bardziej leży, miejscami lekko wstaje. Dlatego, gdyby był jednolity, wrażenie przyklapnięcia byłoby większe. A tak to nawet nieźle wygląda. Bardziej się brudzi, czyli jak coś spadnie na niego i od razu nie zauważysz, to następnego dnia nitki są brudne i sklejone. Czyszczenie jest bardziej upierdliwe i trzeba trochę uważać na te wychodzące nitki. W tym dywanie mam wrażenie, że one są od spodu przełożone przez jakąś osnowę i tyle. Próbowałam sama wyciągnąć nitkę i bez problemu wyszła.

Dywan prany metodą domową, czyli na ogrodzenie, pianą, szczotką i spłukać Karcheremsmile) Uprał się tak sobie, czy z wierzchu tak, od spodu nawet w miarę ale te nitki trudno się doczyszcza. Nie próbowałam prać specjalistycznym sprzętem. Nie ta cena dywanu i bałabym się co z niego zostanie. Choć Karchera wytrzymał.

Kupiony w sieci Komfort.„Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. ” Mark Twain

Re: Mysz w domu!!!

Z mysiego forum:

„Wczoraj córka obudziła mnie twierdząc, że natknęła się w jednym z pomieszczeń posesji, którą zajmujemy, na młodego osobnika z gatunku ludzi, nie wierzyłam jej i poiegłam sprawdzić – wpadłam na dorosłą przedstawicielkę gatunku! Byłam w szoku, nie przepadam za ludźmi, reagują histerycznie i wydają głośne dźwięki. Trochę poprawili swój wizerunek w moich ślepkach zostawiając mi przysmaki w dziwnie skonstruowanym urządzeniu, ale jestem nieufna. Na wszelki wypadek przez pół doby nie wychodziłyśmy, ludzie wciąż węszą.”

smile

Jeśli to mysz polna to jest już po okresie rozrodczym, więc raczej się nie rozmnoży. Zainwestuj może w odstraszacze dżwiękowe emitujące nieprzyjemne dla gryzoni a niesłyszalne dla ludzi dźwięki, powinny pomóc. Myszy to szkodniki do wyeliminowania a nie budzące grozę potwory żądne ludzkiej krwi – gwarantuję, że mysz była wystraszona bardziej, niż Ty.

smileChaotyczna neutralna.

Dziewczyny:)

Odpisuję do Was wszystkich, bo każda wskazuje na Dekorię.

Zależy mi na lekkich materiałach, najchętniej bawełnie z domieszką lub lnie z domieszką. W zasadzie to będą same rolety i jedna firana (tak pasuje i lepiej wygląda).

Czy nie miałyście niedomówień jeśli chodzi o wymiary (inaczej zmierzyłyście a inaczej zostało uszyte), materiał (inaczej sobie wyobrażałyście patrząc na próbki a inaczej wygląda na oknach), próbki (jakiej wielkości były).

Jedną roletę mam dość trudną ze względu na szerokość. Dekoria przewiduje 260cm szerokości a ja mam ciut szerszą, żeby ładnie wyglądało.

Jaki był czas realizacji zamówienia?

Chcę mieć komplet do wszystkich okien, dlatego odrzucam Ikeę i inne sklepy z gotowymi firankami. Dekoria ma akurat całkiem sensowne zestawienia i można dokupić pierdółki typu poszewki, pokrowce na krzesła.

I dzięki za dotychczasowe radysmile„Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. ” Mark Twain

Re: Jaka kołdra do łóżka 140×200?

Ja jestem mężatką od ponad 20 lat i na moją propozycję „może dwie kołdry” mąż zapytał, co on ma przez to rozumieć. Czy następnym krokiem będą osobne sypialnie?

Jak dla mnie 200/220 jest w sam razsmile„Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. ” Mark Twain

Re: Ceny transakcyjne – ku pamięci

mufffa napisała:

> to jak jest? on nie ma prawa a ty masz? :))

Muffa, specjalnie dla ciebie: nie ma prawa = nie ma podstaw = nie można wyciągną podobnych wniosków. Czytaj więcej, poszerzaj słownictwo, a różne konstrukcje zdaniowe nie będą cię tak dziwiły…

S.

PS I wypowiadaj się merytorycznie…Ja, pani Warwaro, jestem w ogóle przeciwnikiem d-d-emokracji – rzekł i zaczerwienił się. – Z natury rzeczy jeden człowiek nie jest równy drugiemu i nic się na to nie poradzi. Zasada demokracji ogranicza prawa tych, którzy są mądrzejsi, zdolniejsi, p-pracowitsi, i uzależnia ich od bezmyślnej chęci głupich, niezdolnych i leniwych, bo takich w s-społeczeństwie jest zawsze więcej.

Erast Fandorin (B. Akunin, „Gambit turecki”)